Zámek Humprecht
O Humprechtu

Zámek vystavěl italský architekt Carlo Lurago v letech 1666–1668 jako letní a lovecké sídlo pro hraběte Humprechta Jana Czernina z Chudenic. Stavba byla vybudována ve stylu raného baroka s prvky pozdní renesance a manýrismu. V roce 1678 zámek několikrát zasáhl blesk a Humprecht vyhořel. Během dvou let byl opraven, zvýšen o jedno poschodí a je možné říci, že od roku 1680 až dodnes existuje téměř ve stejné podobě.

Humprecht se stavebním pojetím naprosto nezaměnitelně odlišuje od jiných šlechtických sídel. Elipsovitý tvar jeho půdorysu, zajímavě řešené osvětlení horního sálu vystupující lucernou a netypická ozdoba vrcholu střechy – půlměsíc – z něj vytvářejí památku ojedinělou, kterou si s žádnou jinou nespletete. Zajímavé jsou i střípky historie, které se k zámku váží.

 
Vhodné pro
dog.png

Vstup se psem

S pejskem do našeho zámku můžete. Pokud nikoho na prohlídce nepokouše.

family.png

Rodiny s dětmi

Pro malé děti jsou připraveny zkrácené prohlídky.

(Pokud bude dostatek průvodců.)

bicycle.png

Cyklisty, kočárky, atd.

Kolo, koloběžku nebo kočárek vám rádi pohlídáme na pokladně.

Co u nás uvidíte
20201107_124402_edited_edited.jpg

Akustický sál

 
otevírací doba
Otevírací doba

Pondělí: zavřeno
Úterý: zavřeno
Středa: zavřeno
Čtvrtek: zavřeno
Pátek: zavřeno
Sobota: zavřeno
Neděle: zavřeno

Státní svátky: zavřeno

Objednat mimo návštěvní dobu

 
Vstupné a prohlídkové okruhy

Zámecký okruh

Prohlídka přízemí zámku s černou kuchyní, přípravnou, knihovnami, prvního poschodí s akustickou hodovní síní, ložnicemi, salónky a galerií a vyhlídkového ochozu ve 2. patře zámku (délka trvání prohlídky cca 50 minut).

Zámecký ochoz

Obejití vyhlídkového ochozu ve 2. patře zámku ve výšce 13 metru. Z ochozu uvidíte všechny dominanty Českého ráje. V případě dobré viditelnosti také Krkonoše, Ještěd, Luž, Ralsko, Bezděz, Mladá Boleslav.

 
Kde nás naleznete?

Sobotka 363, 507 43 Sobotka, Česko

 
Prohlídka pro skupiny mimo návštěvní dobu

Prosíme skupiny, objednané mimo běžnou návštěvní dobu, aby svou prohlídku potvrdily tři dny před plánovaným termínem e-mailem na info@humprecht.cz. Děkujeme za pochopení a těšíme se na Vaši návštěvu!

Děkujeme za odeslání! Brzy se Vám ozveme.