Připravujeme na léto 2022 

Unikátní prohlídka kostela svaté Máří Magdaleny v Sobotce. Na prohlídce se dostanete poprvé do prostor Soboteckého kostela. Během hodinové prohlídky se dozvíte zajímavosti o chrámové lodi, varhanech a nebo si budete moci vychutnat unikátní akustiku s pěveckým vystoupením. Pro prohlídku je nutná rezervace.

 
20210420_144912[1].webp

Prohlídka přízemí zámku s černou kuchyní, přípravnou, knihovnami, prvního poschodí s akustickou hodovní síní, ložnicemi, salónky a galerií a vyhlídkového ochozu ve 2. patře zámku (délka trvání prohlídky cca 50 minut).

Náhledová prohlídka 1. okruhu vhodná pro rodiny s malými dětmi, s omezeným průvodcovským výkladem (délka trvání prohlídky cca 20 minut).

90 Kč

Dospělí

50 Kč

Děti od 6 let, studenti, důchodci, invalidé, držitelé průkazů ITIC,ISIC

250 Kč

Rodinné (2 dospělí + 2-3 děti)

 
20210925_182640.webp

Obejití vyhlídkového ochozu ve 2. patře zámku ve výšce 13 metrů. Z ochozu uvidíte všechny dominanty Českého ráje. A v případě dobrého počasí také Krkonoše, Vyskeř, Ještěd, Luž, Ralsko, Bezděz, Mladá Boleslav.

 

20 Kč

Dospělí

10 Kč

Děti od 6 let, studenti, důchodci, invalidé, držitelé průkazů ITIC,ISIC

Zdarma

Děti do 6 let v doprovodu rodičů, imobilní občané s doprovodem

 
20210418_102409[1].webp

Prohlídka nejzajímavějších předmětů ze sbírek místního muzea. Expozice je instalovaná v nádherné budově fary. Nabízí se tak jedinečná příležitost vidět prostory, které byly svědkem sobotecké historie. Vedle různých typů malovaných skříní a truhel, díky jejichž množství bychom mohli tuto část muzea nazvat Almáriem, je možné prožít atmosféru školní třídy z počátku 20. století a nechat se okouzlit souborem loutek, které patří do nehmotného kulturního dědictví UNESCO.

Otevřeno

 

40 Kč

Dospělí

25 Kč

Děti od 6 let, studenti, důchodci, invalidé, držitelé průkazů ITIC,ISIC

Při předložení vstupenky ze zámku Humprechtu je možné uplatnit slevu 5 Kč na každou vstupenku do Almária, podobně při koupi vstupenky na prohlídku Zámku je odečítána stejná částka za každou zakoupenou vstupenku z Almária.