Prohlídkové trasy

Zámek

Prohlídka zámku zahrnuje expozice v přízemí zámku s černou kuchyní, přípravnou a knihovnami, 1. poschodí s akustickou hodovní síní a místnostmi připomínajícími využití zámku rody Černínů a Netolických v 17. - 19. století - galerie, salónky a ložnice a na konec obchůzku ochozu zámku přístupného ze druhého poschodí. 

  • Celkový počet místností je 17 a prohlídka trvá cca 50 minut.
  • Prohlídka vychází do 15 minut od zakoupení vstupenky.


Náhledová prohlídka zámku

Totožná s předchozí trasou, je vhodná pro rodiny s malými dětmi. V nabídce pouze v případě dostatečného počtu přítomných průvodců.  

  • Celkový počet místností je 17 a prohlídka trvá cca 25 minut.


Balkón

Výstup na vyhlídkový ochoz ve 2. patře zámku. V případě dobré viditelnosti jsou vidět Krkonoše, Vyskeř, Ještěd, Luž, Ralsko, Bezděz, Mladá Boleslav.

  • Počet schodů k balkónu je 59(od pokladny) a prohlídka trvá cca 15 minut.

Muzeum

Prohlídka expozice muzea města Sobotky ve druhém patře zámku Humprechtu. Sbírkové předměty z oblasti etnografie - malované skříně, truhly, loutky - jsou každoročně doplňovány tématickými výstavami

  • Celkový počet místností muzea je 7 a prohlídka trvá cca 20 minut

Věž

Výstup do věže zámku ke střeše s půlměsícem. Ve věži je přístupné muzeum trampingu a je z ní krásný výhled do kraje. Přístup do věže je možný jen po velmi strmých a úzkých schodech, částečně ve zdi akustické hodovní síně.

  • Počet schodů do věže  je 111 (od pokladny) a  prohlídka trvá cca 25 minut.


Kontaktní informace 
Zámek Humprecht
507 43 Sobotka
telefon: +420 493 571 583
informace: info@humprecht.cz
rezervace: info@humprecht.cz


Památky a zajímavosti v regionu 
Pouhé 4 km od Humprechtu stojí hrad Kost, 9 km je vzdálený hrad Trosky. Na dohled od Humprechtu leží vesnická památková rezervace Vesec a za ní romantické údolí Plakánek, které se táhne až ke Kosti.