Kudy na zámek?

Humprecht stojí  na mírném návrší obklopen lesoparkem, cca 600 metrů vzdušnou čarou severozápadně od centra Sobotky.

Pro motoristy

Ze silnice I/16 od Mladé Boleslavi i od Jičína je dobře viditelný, u zmiňované silnice jsou umístěny návěsti i směrové šipky, které motoristy navedou. Jde o stejný směr jako k hradu Kosti.  Parkoviště, které je během hlavní turistické sezóny placené, je za městem u hřbitova, u silnice směrem na Turnov, Kost a Libošovice. Odtud je to cca 300 m chůze podél hřbitovní zdi do lesoparku a po přírodním schodišti nebo po cestě k zámku.

Pro pěší a pro cyklisty

Ze soboteckého náměstí, kde jsou i autobusové zastávky, se lze k Humprechtu dostat mnoha cestami - nejčastěji používaná (A)  je cesta  Turnovskou ulicí, ulicí Na celné ke hřbitovu, podél zdi na hranici lesoparku a po přírodním schodišti nebo po cestě k zámku. Druhou variantou (B) je vyjít z náměstí do Boleslavské ulice, zahnout do Novoměstské ulice, mezi zástavbou projít do Březenské ulice, kolem areálu Technického střediska a sběrného dvora do lipové aleje a kolem myslivny po cestě vzhůru k zámku. Obě trasy nezaberou z náměstí více jak 10 minut chůze.

Od vlakového nádraží je cesta jednoduchá - naproti nádraží začíná Lipová ulice (mezi restaurací Búrovna a parkem), která končí na začátku lipové aleje vedoucí k zámku.

Odkazy na Mapy.cz

 

Kontaktní informace 
Zámek Humprecht
507 43 Sobotka
telefon: +420 493 571 583
informace: info@humprecht.cz
rezervace: info@humprecht.cz


Památky a zajímavosti v regionu 
Pouhé 4 km od Humprechtu stojí hrad Kost, 9 km je vzdálený hrad Trosky. Na dohled od Humprechtu leží vesnická památková rezervace Vesec a za ní romantické údolí Plakánek, které se táhne až ke Kosti.